• image
  • image

Egyesületünk 2015. I. félévi munkaterve

2015. február 11-én (szerdán) 18.30-kor Prof. dr. Bálint Csanád akadémikus tart előadást: A hunok, avarok, magyarok – és a zavarok címmel Bencés Szabadegyetemünkön a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében.

 

Egyesületünk 2015. február 20-án, pénteken 17 órakor tartja éves beszámoló közgyűlését a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Jedlik Ányos termében.

 

2015. március 11-én (szerdán) 18.30-kor Dr. Müller János közgazdász, a Magyar Bankszövetség egykori vezető tanácsadója tart előadást: Átalakulóban a magyar bankrendszer. Bűn és bűnhődés, átok vagy áldás? címmel Bencés Szabadegyetemünkön a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében.

 

2015. április 15-én (szerdán) 17 órakor!!! Dr. Baritz Sarolta Laura OP és Kollár László közgazdászok lesznek szabadegyetemünk vendégei. Előadásuk címe: Hogyan viszonyul a profit az örök élethez? Helyszín: Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Díszterme.

Köszönjük az előadások megszervezésében, lebonyolításában nyújtott munkáját, segítségét Sárai-Szabó Kelemen (Ph/99) alperjel úrnak!

 

2015. május 1-én (pénteken) megtartjuk szokásos tavaszi majálisunkat a Bábolnai Nemzeti Ménesbirtok kezelésében lévő, Bábolna melletti Ölbői tónál. Részvételi szándékodat Péter Tamás főtitkárnál lehet jelezni április 25-ig.

 

2015. május 23-án (szombaton) 9 órától tartjuk hagyományos közös érettségi találkozónkat, melyet a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Egyesületünk szervez. A 10 órakor kezdődő szentmisét Tóth Konstantin OSB (Ph/80) a Gimnázium igazgatója mutatja be, homíliát mond Mihályi Jeromos OSB (Gy/2005), jubiláló tihanyi bencés atya. A dísztermi ünnepségen Somogyi György (Gy/65), Abda község nyugalmazott polgármestere, Egyesületünk tagja mond beszédet a jubilálók nevében.

 

2015. május 30-án (szombaton) 9 órakor kezdődik Pannonhalmán a Bencés Öregdiáktalálkozó.

 

2015. június 12-én a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium évzáróján adjuk át a Luif Otmár ösztöndíjat, valamint a Jó tanuló - Jó sportoló ösztöndíjat.

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor