• image
  • image

Emléktábla avatás - Osztovits Leventére emlékeztünk

2015. szeptember 26-án Győrött, a Bisinger sétány 2. szám alatti szülői házának falán került leleplezésre Osztovits Levente (Gy/58) műfordító, irodalomtörténész, dramaturg, egyetemi tanár öregdiáktársunk emléktáblája, melyet Kozma Imre OH (Gy/58) protonotárius kanonok, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat elnöke, Egyesületünk tagja szentelt fel.

Osztovits Levente emléktáblaAz emléktáblát Rieger Tibor (Gy/58) Szent Márton-díjas szobrászművész készítette, aki szintén Egyesületünk tagja. Mind Kozma atya, mind Rieger Tibor művész úr is Osztovits Levente osztálytársai voltak. Az eseményen emlékbeszédett mondott egykori mentoráról M. Nagy Miklós, az Európa Könyvkiadó igazgatója.

Az emléktábla avatáson Egyesületünket Péter Tamás (Gy/2000) főtitkár képviselte, aki szervezetünk nevében koszorút helyezett el az emléktáblán.

Osztovits Levente Győrött született, középiskolai tanulmányait a Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumban végezte, ahol 1958-ban érettségizett Lehner Ottó OSB osztályában. Felsőfokú tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán végezte, ahol 1965-ben magyar-angol szakon diplomázott.

1965-től az Európa Könyvkiadó szerkesztője, 1973-tól a kiadó angolszász csoportjának főszerkesztője, 1988-tól igazgatója volt. Dolgozott dramaturgként a veszprémi Petőfi Színházban, a kecskeméti Katona József Színházban és a debreceni Csokonai Színházban is.1972-től a Színház- és Filmművészeti Főiskola drámatörténeti tanára, egyetemi docense volt, majd 1990-től a Színházelméleti Tanszék vezetője volt.

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor