• image
  • image

Egyesületünk 2016. I. félévi munkaterve

2016. január 10-én 8.30-kora győri Bazilikában halálának harmadik évfordulóján emlékezünk szentmise keretében dr. Galavits József (Ph/63) diáktársunkra, Győr néhai városplébánosára. A szentmisét bemutatja dr. Lukácsi Zoltán Márk (Ph/86) a Győri Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet rektora, székesegyházi kanonok.

2016. január 29-én, pénteken 17 órakor tartja Egyesületünk tisztújító közgyűlését a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Jedlik Ányos termében.

A 2015. február 20-án megtartott éves rendes közgyűlésünkön a tagság a 2016 elején esedékes tisztújító közgyűléshez kapcsolódóan Jelölő Bizottságot választott, melynek elnöke: dr. Perlaky Péter (Gy/84), tagjai: Horváth István (Gy/51) és dr. Neszmélyi András (Gy/96). A vezetőség összetételére irányuló jelöléseket a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen, illetve a 30/4617-720-as telefonszámon tehettek.    

2016. február 8-án (hétfőn) 18.30-kor Lázár Ádám (Gy/66), a BBC és a Szabad Európa Rádió szerkesztője, a Duna TV főszerkesztője folytatja előadássorozatát, melynek keretében ezúttal Dubai - a legnagyobbnál is nagyobb címmel tart előadást Bencés Szabadegyetemünkön a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében.

2016. március 1-én (kedden) 18.30-kor Takaró Mihály irodalomtörténész tart előadást Horthy Miklós kormányzóról Bencés Szabadegyetemünkön a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében.

2016. április 6-án (szerdán) 18 órakor!!! Petes Róbert (Gy/97) egyháztörténész lesz szabadegyetemünk vendége. Előadásának címe: A bencés rend a pártállami diktatúrában. Helyszín: Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Jedlik Ányos terme.

2016. május 21-én (szombaton) 9 órától tartjuk hagyományos közös érettségi találkozónkat, melyet a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Egyesületünk szervez. A 10 órakor kezdődő szentmisét Veres András (Gy/78) szombathelyi megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke mutatja be. A dísztermi ünnepségen Gyurácz-Németh Ferenc (Gy/66) diakónus, valamint Lázár Ádám (Gy/66) mondanak beszédet a jubilálók nevében, valamint átadásra kerül a Győri Bencés diákokért-díj, valamint a BDSZ Egyetemi Ösztöndíj. A jubiláló osztálybizalmik rövidesen értesítést kapnak a részletes programról.

2016. május 28-án (szombaton) 9 órakor kezdődik Pannonhalmán a Bencés Öregdiáktalálkozó.

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor