• image
  • image

2016. évi közös érettségi találkozó

2016. május 21-én 9 órától tartottuk meg hagyományos közös érettségi találkozónkat, melyet a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Egyesületünk szervezett.

A 10 órakor kezdődő szentmisét dr. Veres András (Gy/1978) frissen kinevezett győri megyéspüspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke mutatta be azzal a kehellyel, melyet Egyesületünk vásárolt meg a Szent Mór Bencés Perjelség számára, a Loyolai Szent Ignác Bencés templom felszentelésének 375. évfordulója alkalmából. A dísztermi ünnepségen Gyurácz-Németh Ferenc (Gy/1966) diakónus, valamint Lázár Ádám (Gy/1966) újságíró mondtak beszédet a jubilálók nevében, valamint átadásra került a Győri Bencés Diákokért-díj, melyet az idei évben a megszokottól eltérően két bencés öregdiáknak ítélt oda vezetőségünk. Horváth István (Gy/1951), valamint Nagy Jenő (Gy/1986) a győri bencés diákokért és öregdiákokért végzett önzetlen társadalmi munkájuk elismeréseként érdemelték ki a díjat. A legidősebb jubilálókat Péter Tamás, a Bencés Diákszövetség alelnökeként matúra oklevéllel köszöntötte. Az ünnepség zárásaként a legidősebbek - 65 éve érdekes körülmények között érettségizettek - nevében Palla Dénes (Gy/1951) gépészmérnök mondott rövid beszédet.

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor