• image
  • image

Egyesületünk 2017. évi első féléves munkaterve

2017. január 8-án 8.30-kora győri Bazilikában halálának negyedik évfordulóján szentmise keretében emlékeztünk dr. Galavits József (Ph/1963) diáktársunkra, Győr néhai városplébánosára. A szentmisét dr. Lukácsi Zoltán Márk (Ph/1986), a Győri Hittudományi Főiskola és Papnevelő Intézet rektora, székesegyházi kanonok mutatta be.

 

2017. február 10-én, pénteken 17 órakor tartja Egyesületünk éves rendes közgyűlését a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Jedlik Ányos termében. Meghívó mellékelve.

 

2017. február 21-én (kedden) 18.30-kor Érszegi Márk Aurél (Ph/1993), Magyarország Vatikáni Nagykövetségének első tanácsosa, Vatikán-szakértő tart előadást Bencés Szabadegyetemünkön a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében. Előadásának címe: A Vatikán.

 

2017. március 6-án (hétfőn) 18.30-kor dr. Kovács Antal, Magyarország eddigi egyetlen cselgáncsozó olimpiai bajnoka, a Paksi Atomerőmű kommunkiációs igazgatója, a Magyar Judo Szövetség alelnöke lesz Egyesületünk vendége, aki Siker=Boldogság? címmel tart előadást Bencés Szabadegyetemünkön a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében.kovacs antal

 

2017. április 26-án (szerdán) 18.30-kor Tóta Péter Benedek (Ph/1976) irodalomtörténész, egyetemi docens, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol Tanszékének oktatója tart előadást Miért szép a falusi kisleány és a Márton-hegyi főapát Czuczor Gergely írásaiban? címmel.

Helyszín: Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Díszterme.

 

2017. április 22-én 11 órakor a győri Loyolai Szent Ignác Bencés templomban dr. Várszegi Asztrik OSB főapát úr szentmise keretében diakónussá szenteli dr. Tullner Jób bencés szerzetest.

 

2017. május 20-án (szombaton) 9 órától tartjuk hagyományos közös érettségi találkozónkat, melyet a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium és Egyesületünk szervez. A 10 órakor kezdődő szentmisét Ternyák Csaba (Gy/1972) egri érsek, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia Állandó Tanácsának tagja mutatja be. A dísztermi ünnepségen dr. Horváth István (Gy/1967) teológiai tanár, a Pécsi Székeskáptalan nagyprépostja mond ünnepi beszédet a jubilálók nevében, valamint átadásra kerül a Győri Bencés Diákokért-díj, valamint a BDSZ Egyetemi Ösztöndíj. A jubiláló osztálybizalmik rövidesen értesítést kapnak a részletes programról.

 

2017. június 15-én a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium évzáróján adja át Egyesületünk elnöke a Luif Otmár ösztöndíjat, valamint a Jó tanuló - Jó sportoló ösztöndíjat.

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor