• image
  • image

Egyesületünk 2017. II. féléves programjai:

2017. szeptember 17-én a Loyolai Szent Ignác Bencés Templomban szentmise keretében dr. Nádasi Alfonz OSB-re emlékeztünk halálának 20. évfordulóján. A szentmisét bemutatta Sárai-Szabó Kelemen OSB (Ph/1999) perjel, templomigazgató. Az ünnepet a Kelemen Áron OSB (Ph/1995) által vezetett Collegium Musicum Jaurinense iskolai énekkar tette fényesebbé.

 

2017. szeptember 20-án a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében Pregitzer Fruzsina színművésznő és Bata Hajnalka népdalénekesnő tartott előadást Bencés Szabadegyetemünk keretében Legyen világosság címmel, melynek keretében Mécs László premontrei papköltőre emlékeztünk.

2017. október 8-ána győriLoyolai Szent Ignác Bencés Templomban a Bencés Diákok Győri Egyesülete és a Luif Otmár Ösztöndíjalap a fél 10-es szentmisén emlékezett Luif Otmár OSB-re, halálának kilencedik évfordulóján. A szentmisét Csóka Gáspár OSB (Ph/1956) mutatta be. Külön öröm volt számunkra, hogy Otmár atya első osztályából, az 1961-ben Pannonhalmán végzett osztályból öten is el tudtak jönni a szentmisére.

2017. október 20-án a Győri Egyházmegyei Kincstár és Könyvtár, a BP-ART Egyesület és a Bencés Diákok Győri Egyesülete a Szent László év zárásaként képzőművészeti kiállítást rendezett: Szent László emlékezete, a lovagkirály a kortárs művészetben címmel. A kiállítást Bognár István Győr városplébánosa, püspöki irodaigazgató nyitotta meg, majd beszédet mondott Nemessuri Zoltán drámaíró. A kiállító alkotók között volt többek között Somogyi Győző, Veszely Ferenc, Petrás Mária, Borbély Károly, Kurcsis László. A kiállítás részeként bemutatásra került Bonta Zoltán Szent Lászlóról forgatott 12 perces filmetűdje is.

2017. október 26-án Prof. dr. Lőrincz Balázs Bendegúz (Ph/1992)fej- és nyaksebész, a Hamburgi Egyetem habilitált tanára, egyesületünk tagja tartott előadást Robotokkal a vírusok ellen: egy magyar bencés diák naplója a nagyvilágból címmel Bencés Szabadegyetemünkön a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében.

2017. október 27-én Egyesületünk vezetősége megkoszorúzta elhunyt bencés tanáraink és vezetőségi tagjaink sírját, valamint a Szentlélek téren található, a XX. század minden magyar áldozatára emlékező keresztet, melyet 2013-ban Egyesületünk állított újra. Megkoszorúztuk továbbá a győri Nádorvárosi köztemetőben található egykori győri bencés paptanárok sírhelyét, melyet Egyesületünk és a Szent Mór Perjelség a tavalyi évben újított fel, valamint Jedlik Ányos OSB síremlékét. Mindezek után a Batthyány Lajos miniszterelnöknek emléket állító örökmécses, valamint a Jáki testvérek emlékét őrző tábla előtt róttuk le kegyeletünket.

2017. november 8-án dr. Tóth Tamás, a Pápai Magyar Intézet rektora tartott előadást Bencés Szabadegyetemünk keretében a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium Dísztermében: A magyar egyház megújulása a török kor után címmel.

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor