• image
  • image

Klastrom Bencés Klub

2017. április 28-án két év szünet után újjáalapította Egyesületünk a Győrben élő bencés öregdiákok havi találkozóját, a Klastrom Bencés Klubot. Tizenöt évvel ezelőtt dr. Kozma Ottó (Ph/1965) főorvos úr életre hívta a győri- és pannonhalmi bencés öregdiákok rendszeres havi találkozóját a Komédiás Étteremben.

Ezen találkozók keretében a Győrben és környékén élő, az élet számos területén (orvos, állatorvos, mérnök, közgazdász, gyógyszerész, mezőgazdász, bölcsész, jogász, tanár stb.) dolgozó bencés diákok jobban megismerték egymást és ki-ki a saját szakterületén segített a másiknak az élet különböző területein felmerülő problémákban. A találkozókat az idei évtől dr. Horváth Viktor főorvos úr (Gy/1975) és Egyesületünk elnökségének kezdeményezésére újraindítottuk. Első találkozásunk a Klastrom Hotel különtermében volt, melyet Ányos Attila (Gy/1986) igazgató úr, bencés diáktársunk, egyesületi tagunk biztosított a számunkra.

25 fővel tehát újjáalakult a Klastrom Bencés Klub, legnagyobb örömünkre számos fiatal diáktársunkkal. A legidősebb résztvevők 1957-ben érettségiztek, dr. Magassy Dániel Győrött, Prof. dr. Kovács Ferenc emeritus rektor úr pedig Pannonhalmán. A legfiatalabbak dr. Rétfalvi Gergely vezetésével pedig 2010-ben értek Győrben. A találkozók havi rendszerességgel lesznek megrendezve, felelőse Péter Tamás főtitkár.

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor