• image
  • image

BDSZ Országos Bencés Sportnap

2017. április 29-én Péter Tamás (Gy/2000) főtitkár vezetésével Budapesten a Bencés Diákszövetség Sportnapján vett részt Egyesületünk és a Czuczor Gergely Bencés Gimnázium közös futballcsapata. A sportnap fő eseménye ezúttal is a focitorna volt. A tornán kilenc csapat vett részt, melyből nyolc pannonhalmi öregdiákokból állt, míg az egyedüli győri BDGYE-Czuczor csapatunkat öt jelenlegi és két öregdiák alkotta. A kilenc csapatot három csoportba sorsolták, s a csoportgyőztesek körmérkőzéseken döntötték el az érmek sorsát. Csapatunk derekasan helytállt, mivel összes mérkőzését megnyerve elhódította a BDSZ Vándorkupát, melyet így egy évig mi győriek őrizhetünk.

Törekedtünk arra, hogy a csapatban öregdiákok és jelenlegi győri bencés diákok is szerepeljenek. A csapat tagjai voltak: Schnur Mátyás (Gy/1998), Tóth Kornél (Gy/2016), Török Balázs (Gy/2017), Szabó Dávid (Gy/2018), Rujp Miklós (Gy/2018), Bajner Attila (Gy/2019) és Németh Milán (Gy/2019). Egyesületünk elnöksége fontosnak tartja az egészséges életre nevelést, melynek egyik legfontosabb eleme a sport. Ezért öröm számunkra, ha sportoló bencés diákokat támogathatunk. Ennek a tevékenységünknek az első állomása a 2012-ben megalapított Jó tanuló - Jó sportoló-díj volt, melyet azóta minden évben két győri bencés gimnazista kap meg. A tavalyi évben Adidas mez- és nadrággarnitúrát vásárolt Egyesületünk a Czuczor Gergely Bencés Gimnáziumnak, valamint a diákok már három alkalommal is sportpólókat kaptak ajándékba. Ezt a hagyományt a jövőben is szeretnénk folytatni.

 

bences jelveny

   

Támogatóink:

emmi

 

sziszcom

 

VILL-KORR

vilkorr

 

Klastrom-Logo

 

gy logo

 

logorabakqelle

Szent Imre Patika

szent-imre-gyor